ortodonti tedavisi ankara

Ancak ortodontiyi sadece dişlerdeki çapraşıklıklar ile sınırlamamak gerekir. Ortodonti, çene yüz bölgesindeki anomaliler ile de ilgilenir. Örneğin dudak-damak yarıklı hastaların doğumundan itibaren cerrahlar ile birlikte koordineli biçimde, tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca cerrahlar ile birlikte "Ortognatik Cerrahi" denilen tedavilerin bir bölümü de Ortodonti bölümünün işbirliği ile yapılmaktadır. "0rtodonti", iki Yunanca sözcükten oluşmuştur .

ortodonti ankara

Bunlardan ilki dişsel bozukluklar dediğimiz sadece dişlerin diziliminde düzensizliklerin olduğu durumlardır. Düzeltilmeleri iskeletsel olanlara göre daha kolaydır, bu tip ortodontik problemlerde ortodontik tedaviler her yaşta yapılabilir. Dişsel bozukluklara örnek olarak

ortodontist ankara

Bunlardan "ortos" düzeltmek , doğrultmak ; "dontos" ise, diş demektir. Ortodonti ile uğraşan dişhekimine "Ortodontist" veya "Ortodonti uzmanı” denir. Ortodontistin hedefi hastanın mevcut prpblemini veya gelecekte olabilecek problemi göz önünde bulundurarak, hastayı fonksiyon (ısırma-çiğneme-yutkunma-solunum), fonasyon (konuşma) ve estetik açılardan değerlendirmektir. Ortodontik bozukluklar genellikle iki bölüm halinde sınıflandırılırlar:

ortodonti tedavisi ankara

ortodontik tedavi ankara ankara ortodontist ankara ortodonti kliniksel tedavi ankara ortodontist ortodontist ankara

ortodonti kliniği

ortodonti kliniği ortodonti tedavisi ankara ankara özel ortodonti klinikleri ankara ortodonti tavsiye

ankara ortodontist

ankara ortodonti klinikleri ortodonti tedavisi ankara tavsiye
ortodonti kliniği
ankara üniversitesi ortodonti Ortodontist Ankara Ortodonti Tedavisi Ankara Ortodonti kliniği Ankara Ortodonti Tedavisi Ankara Özel Ortodonti Kliniği Ankara Üniversitesi Ortodonti Ankara Ortodontist Ortodonti Perisi sitemiz Ortodonti tedavisi yapan Ankara Özel Ortodonti kliniğidir.
Ortodonti Hakkında Ortodontik Bozukluklar Ortodonti Sözlüğü Ortodontik Tedavisi Yöntemleri Ortodonti Sık Sorulan Sorular Ortodonti İletişim Bilgileri Ortodontist Ortodontist ankara Ortodonti Acil Durum Ortodonti Doktorumuzu Tanıyalım
Diğer estetik tedavilerin aksine, ortodontik tedavi uzun sürede dişlerinize daha sağlıklı yapı kazandırır. Düzgün dişlerle diş fırçalama ve diş ipi kullanımı daha rahat olduğundan ağız hijyeni daha iyi olacaktır. Ayrıca ortodontik problemi olan bireylerin çiğnemeleri de daha verimsizdir. Ciddi durumlarda ise besin parçalama zorlukları bile görülmektedir. Bu hataların düzeltilmesi yiyecekleri çiğnemeyi ve hazmetmeyi de kolaylaştıracaktır.Düzgün yerleşmemiş üst ve alt ön dişler ortodontik tedavi ile düzeltilebilecek konuşma bozuklukları yaratabilirler.Ortodontik tedavi aynı zamanda arka diş yüzeylerinin hızlı yıpranmasını da engellerler. Kapanma sırasında dişlere aşırı bir yük biner ve eğer ön dişler düzgün kapanmazlarsa arka dişler daha çabuk yıpranır. Ortodontik tedavi için ilk muayene yaşı sıklıkla merak edilen bir husustur. Normal gelişimde çocukların 6-7 yaşlarında ilk daimi dişleri ağızda sürmeye başlar. Eğer gözle görülür bir çene bozukluğu yoksa 6-7 yaşlarda çocukların ilk dişlerinin sürmesiyle birlikte diş doktoruna ve bir ortodontiste muyene olmaları, varsa mevcut problemin belirlenmesinde, veya olası problemlerin saptanması açısından önemlidir. 7-9 yaşları arasında başlayacak olan karışık dişlenme dönemi ilkokul çağı çocuklarını kapsayan bir dönemdir, ağızda hem daimi hem de süt dişlerinin birlikte olduğu bir dönemdir. Bu dönemde zamanından önce veya sonra süt dişlerinin kaybedilmesi alttan gelen daimi dişlere doğru rehberlik edilememesi sonucunda birtakım yer darlığı problemleri oluşabilir. Oluşan çapraşıklığın giderilmesi ortodontik tedaviyle mümkündür. Yine bu dönemde başlayıp ergenlik çağının sonuna kadar devam eden çeneler arası uyumsuzlukların giderilmesi de ortodontinin konusudur. Sonuç olarak ortodonti tedavisi kendi dişlerinizle daha estetik, sağlıklı ve fonksiyonel dişlere sahip olabilmeniz için uygulanan uzun süreli bir yatırım olarak görebileceğiniz tedavi şeklidir diyebiliriz. Daha düzgün, sağlıklı, güzel bir gülümsemeyle daha kaliteli yaşamlara sahip olabilmeniz dieğiyle… Dr.Çağla Şeşen Erkan Ortodontik tedavi tamamıyla kişisel bir tercihtir. Çoğu insan bu tarz bozuklarla, ortodonti tedavisine başvurmadan yaşayabilir.Ama çoğu insan daha güzel bir gülümsemeyle ve düzgün dişlerle kendini daha mutlu hisseder ve bu ortodontik tedavi görüntüyü düzelterek kişiye istediği estetiği sağlayabilir.
Web Tasarım Ankara