ortodonti kliniği ankara

Ancak ortodontiyi sadece dişlerdeki çapraşıklıklar ile sınırlamamak gerekir. Ortodonti, çene yüz bölgesindeki anomaliler ile de ilgilenir. Örneğin dudak-damak yarıklı hastaların doğumundan itibaren cerrahlar ile birlikte koordineli biçimde, tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca cerrahlar ile birlikte "Ortognatik Cerrahi" denilen tedavilerin bir bölümü de Ortodonti bölümünün işbirliği ile yapılmaktadır. "0rtodonti", iki Yunanca sözcükten oluşmuştur .

ortodonti ankara

Bunlardan ilki dişsel bozukluklar dediğimiz sadece dişlerin diziliminde düzensizliklerin olduğu durumlardır. Düzeltilmeleri iskeletsel olanlara göre daha kolaydır, bu tip ortodontik problemlerde ortodontik tedaviler her yaşta yapılabilir. Dişsel bozukluklara örnek olarak

ortodontist ankara

Bunlardan "ortos" düzeltmek , doğrultmak ; "dontos" ise, diş demektir. Ortodonti ile uğraşan dişhekimine "Ortodontist" veya "Ortodonti uzmanı” denir. Ortodontistin hedefi hastanın mevcut prpblemini veya gelecekte olabilecek problemi göz önünde bulundurarak, hastayı fonksiyon (ısırma-çiğneme-yutkunma-solunum), fonasyon (konuşma) ve estetik açılardan değerlendirmektir. Ortodontik bozukluklar genellikle iki bölüm halinde sınıflandırılırlar:

ortodonti tedavisi ankara

ortodonti ankara ankara ortodontist ankara ortodonti kliniksel tedavi ankara ortodontist ortodontist ankara

ortodonti kliniği

ortodonti kliniği ortodonti tedavisi ankara ankara özel ortodonti klinikleri ankara ortodonti tavsiye

ankara ortodontist

ankara ortodonti klinikleri ortodonti ankara tavsiye
ortodonti kliniği
ankara üniversitesi ortodonti Ortodontist Ankara Ortodonti Tedavisi Ankara Ortodonti kliniği Ankara Ortodonti uzmanı Ortodonti Ankara Ortodonti Tedavisi Ankara Özel Ortodonti Kliniği Ankara Üniversitesi Ortodonti Ankara Ortodontist Ortodonti Perisi sitemiz Ortodonti tedavisi yapan Ankara Özel Ortodonti kliniğidir.
Ortodonti Hakkında Ortodontik Bozukluklar Ortodonti Sözlüğü Ortodontik Tedavi Yöntemleri Ortodonti Sık Sorulan Sorular Ortodonti İletişim Bilgileri Ortodontist Ortodontist ankara Ortodonti Acil Durum Ortodonti Doktorumuzu Tanıyalım
Ancak ortodontiyi sadece dişlerdeki çapraşıklıklar ile sınırlamamak gerekir. Ortodonti, çene yüz bölgesindeki anomaliler ile de ilgilenir. Örneğin dudak-damak yarıklı hastaların doğumundan itibaren cerrahlar ile birlikte koordineli biçimde, tedavileri yapılmaktadır. Ayrıca cerrahlar ile birlikte "Ortognatik Cerrahi" denilen tedavilerin bir bölümü de Ortodonti bölümünün işbirliği ile yapılmaktadır. "0rtodonti", iki Yunanca sözcükten oluşmuştur . Bunlardan "ortos" düzeltmek , doğrultmak ; "dontos" ise, diş demektir. Ortodonti ile uğraşan dişhekimine "Ortodontist" veya "Ortodonti uzmanı” denir. Ortodontistin hedefi hastanın mevcut prpblemini veya gelecekte olabilecek problemi göz önünde bulundurarak, hastayı fonksiyon (ısırma-çiğneme-yutkunma-solunum), fonasyon (konuşma) ve estetik açılardan değerlendirmektir. Ortodontik bozukluklar genellikle iki bölüm halinde sınıflandırılırlar: Bunlardan ilki dişsel bozukluklar dediğimiz sadece dişlerin diziliminde düzensizliklerin olduğu durumlardır. Düzeltilmeleri iskeletsel olanlara göre daha kolaydır, bu tip ortodontik problemlerde ortodontik tedaviler her yaşta yapılabilir. Dişsel bozukluklara örnek olarak -Çapraşıklık -Aralıklı Dişler -Derin, örtülü kapanış -Çapraz Kapanış -Açık Kapanış -Eksik ve gömülü dişleri verebiliriz. İskeletsel bozuluklar olarak tanımladığımız diğer vakalarda alt ve üst çenelerin birbirleriyle ve yüz kemikleriyle olan orantıları ve pozisyonları bozulmuştur. Tedavileri daha uzun zaman gerektirir. Bu tip vakaları iskeletsel büyüme tamamlanmadan erken yaşlarda tedavi etmek gerekir. Büyüme tamamlandıktan sonra tam düzelme sağlanması çok zordur, erişkin dönemde bu tip vakaların tedavileri için çene cerrahisi işlemlerine gerek duyulabilir. İskeletsel bozukluklarda üst çene geriliği veya ileriliği, alt çene geriliği veya ileriliği veya aynı anda her iki çenede problem görülebilir. İskeletsel bozukluğun mevcut olduğu vakalarda uzun dönemli ortopedik ve ortodontik tedavinin birlikte uygulanması gereklidir. Ortodontik tedaviler, • Diş dizimlerindeki düzensizlikleri gidermek, • Daha iyi bir çiğneme sağlamak, • Varsa konuşma bozukluklarının düzeltilmesine yardımcı olmak, • Solunum mekanizmasını düzenlemek, • Yüze ve dişlere normal görünüm ve estetik kazandırmak amacıyla yapılır. Ortodontik tedavi tamamıyla kişisel bir tercihtir. Çoğu insan bu tarz bozuklarla, ortodontik tedaviye başvurmadan yaşayabilir.
Ama çoğu insan daha güzel bir gülümsemeyle ve düzgün dişlerle kendini daha mutlu hisseder ve bu ortodontik tedavi görüntüyü düzelterek kişiye istediği estetiği sağlayabilir.
Web Tasarım Ankara